Основни насоки за отглеждане на лози

Присаждането е един от начините за размножаване на лозите и се използва, когато искате да внесете корекция в сорта или пък да произведете облагороден посадъчен материал. Има различни начини за присаждане на лоза

Следваща Турция налага имунитет върху плодородната земя

Зрелият летораст, развит от горното око на чепа, се отрязва с част от стария чеп, а долният се реже на нов чеп с две очи. Раните се правят само от вътрешната страна на рамената. За ориентир горното око на новия чеп трябва да бъде обърнато към центъра на лозата.

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

През лятото трябва да почистим росните коренчета, които се образуват около калемите и да открием летораслите, които са се появили в основата на лозата, за да могат да свикнат с външните условия.

По последни проучвания плоскорезните разрохкващи обработки ограничават водната и ветровата ерозия и постигат по-равна повърхност на почвата в междуредията.

Отгрибването на лозите трябва да се прави винаги преди да е започнало набъбването на зимните очи, защото след покарването на пъпките се увеличава силно опасността от оронването им.

За да се избегнат подобни проблеми, веднага след бурната ферментация източете виното и изварете джибрите, за да получите ракия.

При продължително засушаване, когато няма плевели, обработките се преустановяват. За този вид обработки се използват култиватори с двустранни стреловидни лемежи (фиг.

Време за него е, когато дойде стадия на узряване на гроздето.

Ето кога и как да засадите нови лозички (+съвети от експерти)

Там където опасността от измръзване през зимата е голяма, лозите се отглеждат приземно и през есента след листопада се загрибват.

Какви фуражи трябва да заделите за вкусна коледна пуйка

Само по този начин ще бъде възможно да лозя се получат лози с голям брой плодни летораси, които не са прекалено сгъстени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *